آیپ

شرکت آیپ

ایمن پردازان

ایمن پردازان مبتکر کاسپین

هوشمند سازی

خانه هوشمند

طراحی وب سایت

برنامه نویسی

طراحی و تولید نرم افزار

سیستم های حفاظتی و نظارتی

رشت

گیلان

نرم افزار پزشکان

نرم افزار مدیریت مطب

سیستم جامع مدارس آنلاین

نرم افزار آنلاین املاک

سیستم های امنیتی

تجهیزات اعلام سرقت

 دزدگیر اماکن و دزدگیر خانگی

 

دزدگیر یا سیستم اعلام سرقت وسیله‌ای است که به هنگام گذر از یک حریم خصوصی با اعلام صدا، تماس و یا پیام کوتاه به مخاطبین، این عمل غیرقانونی را اعلان می‌کند.

دزدگیرهای موجود در بازار هرچند از لحاظ ظاهر در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده‌اند، ولی بطور کلی همگی آنها دارای یک ساختار مشترکی می‌باشند، یعنی اکثر دزدگیرها دارای خط تحریک باز(NO) و خط تحریک بسته (NC) هستند که محل وصل حسگر باز/بسته می‌باشند و دارای مدار اتصالی باتری ، تلفن کننده ، کلید معمولی یا سوئیچ آلفا یا قفل رمزی یا کلید کنترل از راه دور جهت روشن و خاموش کردن دستگاه می‌باشند.

 

مزایای استفاده از سیستم دزدگیر اماکن عبارتند از :

 • مسدود کننده معبرهای سرقت :

  با استفاده از انواع سنسور های تشخیص باز شدن درب – تشخیص ضربه تمامی راه های سارق مسدود میشود و در صورت راه یافتن سارق به داخل، سنسور تشخیص حرکت، آخرین فرصت را نیز از سارق میگیرد و سرقت را اعلام می نماید.

 • اعلام سرقت بصورت فراگیر :

  به وسیله آژیر یا فلاشرهای نوری، وقوع سرقت به طور عمومی اعلام میشود  و حتی اعلام سرقت به صورت تلفنی یا پیامکی به اشخاص لازم و یا مرکز پلیس اطلاع داده میشود تا سریعا خود را به محل برسانند.

 • سیستم دینگ دانگ :

  در اماکن تجاری در صورت سرگرم بودن صاحبان مغازه، سیستم دینگ دانگ به وسیله صدای خود ورود شخص را اعلام می نماید و بدین وسیله سیستم امنیتی و حفاظتی در سیستم اعلام سرقت عملکرد خود را نشان می دهد.

 • قابلیت های دیگر :

  همچون زون ۲۴ که در تمام ساعات روز فعال بوده و از نمونه کاربردهای آن میتوان به عملکرد پدال های امنیتی اشاره کرد که بصورت ۲۴ساعته آماده عمل هستند.

  رله های کنترلی موجود در مدل های خاصی از پنل ها ، قابلیت کنترل دستگاه برقی را از راه دور فراهم میکند.

  پنل های دارای میکروفون داخلی قابلیت شنود محیط مدنظر را از راه دور فراهم میکنند.

 

در یک دسته بندی کلی انواع تکنولوژی دزدگیر اماکن عبارتند از:

 • دزدگیرهای ساده مبتنی بر آژیر و هشدار محلی
 • دزدگیرهای اماکن با سیستم آلارم راه دور مبتنی بر خطوط تلفن ثابت
 • انواع دزدگیر اماکن بی سیم
 • انواع دزدگیر اماکن سیمکارتی

 

دزدگیرهای اماکن ساده مبتنی بر آژیر

این نسل از دزدگیرهای اماکن قدیمی ترین نوع آنها می باشند. در این نوع سیستم ضد سرقت هیچگونه هشدار و آلارم راه دور ارسال نمیکند. در این نوع تنها آژیر به صدا در آمده توسط پنل دزدگیر نقش حفاظت از محیط و اعلام خطر را بر عهده دارد. از آنجایی که سارقان به سادگی میتوانستند آژیر این سیستم ها را از کار بیندازند، چنین سیستم های از امنیت بسیار پائینی برخوردار بودند.

 

دزدگیرهای مبتنی بر آلارم راه دور از طریق خطوط تلفن ثابت

در این سیستم ها دزدگیرها علاوه بر به صدا در آوردن آژیر و هشدار محلی برای فراری دادن سارقین، اقدام به تماس با شماره تلفن های ذخیره شده در تلفن کننده خط ثابت خود می‌نمودند. هنوز از این نوع دزدگیرها به دلیل ارزانی قیمت در مراکز شهری پرجمعیت استفاده میشود. مشکل این نسل سهولت در قطع خطوط تلفن ثابت توسط سارقین بود.

 

انواع دزدگیر اماکن بی سیم

در سیستم دزدگیر اماکن باید سنسورها به پنل مرکزی متصل شده و هشدار را به این پنل ارسال نمایند. سپس وظیفه پنل مرکزی (ACP) دزدگیر می‌باشد که نسبت به هشدار دریافتی عکس العمل نشان داده و آژیر و هشدار محلی و آلارم راه دور را ارسال نماید. برای اتصال سنسورها به پنل معمولا از سیم ها دو زوج استفاده می شود.

بسیاری از اماکن مانند منازل و فروشگاه هایی که به زیبایی و دکوراسیون داخلی خود حساس می باشند و تکنولوژی وایرلس کمکی جهت اتصالات در چنین سیستم هایی می باشد. در این تکنولوژی به جای استفاده از سیم و کابل، سنسورها و بقیه تجهیزات  به صورت وایرلس به سانترال مرکزی متصل می گردند. دو فرکانس ۳۱۵ و ۴۳۳ مگاهرتز کد شده رایج ترین باندهای فرکانسی مورد استفاده در چنین سیستم هایی می باشند.

اما این سیستم ها نیز دارا نقاط ضعف خود میباشند که تمام شدن شارژ باطری تجهیزات بی‌سیم و احتمال تداخل و ایجاد نویز برروی فرکانس رادیویی سیستم (که باند خانگی می‌باشد) از مهم ترین آنها است.

 

انواع دزدگیر اماکن سیم کارتی

از آنجایی که قطع خطوط تلفن ثابت بسیار ساده است و همچنین بعضی مناطق دسترسی به این خطوط تلفنی ندارند، در نتیجه انواع دزدگیر سیمکارت خور به بازار ارائه شده اند. یک دزدگیر سیمکارتی می تواند علاوه بر هشدار بر روی خط تلفن ثابت، از طریق خطوط تلفن همراه اقدام به ارسال هشدار پیامکی و یا هشداری تماسی به مسئولین مکان مورد سرقت بپردازند.

تنها مشکل چنین سیستم هایی وجود دستگاه هایی است که قادر به پارازیت بر روی خطوط تلفن همراه به صورت محلی می باشند است.

پنل مرکزی اعلام حریق دزدگیر رشت

 

طراحی دزدگیر اماکن

اساس طراحی دزدگیر، شامل یک یا چند حسگر به منظور تشخیص ورود غیر مجاز و یک سیستم هشدار به منظور اعلام این ورود غیر مجاز می شود. یک دزدگیر اماکن معمول، از اجزای زیر تشکیل می شود :

۱) پنل کنترل زنگ هشدار (ACP) یا همان پنل مرکزی 

پنل به منزله مغز برای دزدگیر اماکن است. این قسمت، توانایی خواندن سیگنال های ورودی، وضعیت روشن/خاموش و تشخیص ورود غیر مجاز را دارد. 

۲) حسگر یا سنسور

چشمی های دزدگیر، حس گرهای تشخیص دهنده حرکت هستند. سنسور چشمی بر اساس امواج مادون قرمز فعالیت می کند. در درون سنسور چشمی المانی به نام PIR وجود دارد که در صورت تشخیص هرگونه تغییرات حرکتی در محیط تحریک می شود. این سنسور بر اساس ارسال و دریافت مداوم امواج مادون قرمز تصویری از محیط را در خود حفظ می کند. در صورتی که حرکتی در محیط اطراف سنسور اتفاق بیوفتد سطح امواج برگشتی از محیط تغییر خواهد کرد و از این طریق سنسور می تواند تغییرات را شناسایی کند. معمولا سنسورها و چشمی ها را در محل هایی مانند ورودی درب اماکن، روبه پنجره ها و سایر محل هایی که امکان ورود غیر قانونی در زمان تعطیلی فروشگاه، سازمان و ... و جود دارد، نصب میکنند تا بلافاصله بعد از تشخیص حرکت در هرکدام از محل های یاد شده، سیستم اعلام سرقت را فعال کنند. سنسورها با توجه به مدل های مختلفی که دارند، هر کدام دارای یک محدوده و زاویه دید هستند. اما بطور کلی چشمی ها دارای محدوده دید 8 تا 10 متر و زاویه دید بین 100 تا 120 درجه هستند. و هر چقدر فرد یا جسم متحرک به چشمی نزندیکتر باشد، میزان حساسیت چشمی نیز بالاتر است.

۳) تجهیزات هشدار دهنده

وضعیت خطر، توسط سیستم هشدار دهنده به کاربر یا نیروهای امنیتی و ویژه اعلام می شود. اغلب این هشدارها به شکل زنگ، آژیر و یا چراغ های چشمک زن هستند. تجهیزات هشداردهنده دو کارایی مهم دارند، یکی از این کاربردها اطلاع رسانی فعالیت مشکوک به صاحبان ساختمان و دیگری ترساندن سارقان است.

برخی از این دستگاه ها با تعداد مشخصی از شماره های ذخیره شده در حافظه خود تماس می گیرند و فقط آژیر پخش می کنند، در نتیجه مالک دستگاه را از احتمال خطر در محل نصب دستگاه مطلع می کنند. در نوع پیشرفته تر این دستگاه بجای پخش آژیر به هنگام تماس تلفنی، پیامی را که مالک دستگاه بر روی آن با صدای خود ضبط نموده، پخش می شود و بنابراین کاربر می تواند یکی از شماره های دستگاه را به نیروی انتظامی و یا گشت نگهبانی محله اختصاص دهد.

این دستگاه ها می توانند تا ۲۰ حافظه شماره تلفن را در خود ذخیره نمایند و به هنگام خطر به نوبت شماره گیری کنند.

۴) صفحه کلید

صفحه کلیدها، دستگاه های کوچکی هستند که اغلب بر روی دیوار نصب می شوند و برای فعال و غیر فعال نمودن سیستم و ورود رمز استفاده میشوند. این دستگاه ها به عنوان یک رابط بین انسان و دزدگیر اماکن هستند. این دستگاه های کوچک علاوه بر صفحه کلید، دارای یک چراغ نشانگر و یک صفحه نمایشگر نیز هستند.

۵) اتصالات داخلی

بین اجزای مختلف دزدگیر اماکن، اتصالاتی وجود دارد. این اتصالات یا به شکل بی سیم و از طریق شبکه و یا به شکل سیم کشی می باشند.

۶) باتری

از دیگر تجهیزات یک سیستم اعلام سرقت یا دزدگیر، میتوان به باتری بک آپ اشاره کرد. باتری بک آپ، یک باتری اسیدی 12 ولتی است که در پنل مرکزی (جعبه دزدگیر) قرار داده میشود و در صورت قطع برق یا خرابکاری احتمالی در سیمهای برق ورودی، سیستم را معمولاً تا ۲۴ساعت تغذیه می کند.

 

 

لوگو پارادوکس   لوگو آسا
     
 محصولات سایلکس    

 

تجهیزات اعلام سرقت آسا , تجهیزات اعلام سرقت سایلکس , نمایندگی سایلکس رشت , نماینده فروش محصولات سایلکس , نمایندگی دزدگیر سایلکس گیلان , قیمت دزدگیر سایلکس , دزدگیر تلفن کننده , دزدگیر سیم کارتی Silex , نمایندگی فروش دزدگیر اماکن و منازل در رشت , هزینه نصب دزدگیر اماکن , هزینه نصب دزدگیر تلفن کننده و سیم کارتی در رشت , سنسور NV5 , لاهیجان , بندر انزلی , محصولات پارادوکس , دزدگیر بی سیم پارادوکس , لیست قیمت محصولات پارادوکس , آموزش نصب دزدگیر , سنسور و چشمی فایروال , نصب دزدگیر در رشت و گیلان , سنسور و چشمی پارادوکس , Paradox , فروش محصولات سایلکس , نصب دزدگیر فروشگاهی ,  فروش دزدگیر کلاسیک , نماینده فروش پارادوکس , گروه مهندسین آیپ , دزدگیر اماکن چیست , چگونگی نصب دزدگیر

درباره ما

About our Company

 • درباره ما و چشم انداز

  About Us & Vision

 • مزیتهای استفاده از خدمات ما

  Advantage of Our Services

 • همکاران

  Associates

برخی از پروژه های اجرایی

Projects by Company

انتخاب کنید

مشتريان

به ما بپیوندید

همکاران

Associates

ایثار پژوم

مدیر عامل

محمدرضا حقیقت

امور اداری

سهیل پورغلام

تکنسین فنی

حمید تورانی

برنامه نویس

به ما
بپيونديد

درخواست شغل

ارتباط با ما

 • آدرس

  دفتر مرکزی : رشت، گلسار، بلوار دیلمان، روبروی خیابان شیرخانی، خیابان بوستان، انتهای مهستان 1، ساختمان آیپ، واحد 2

 • تماس با ما

  تلفن تماس : 09 55 76 33-013

   

  داخلی ها :

  واحد پشتیبانی و توسعه محصولات نرم افزاری 1

  واحد هوشمندسازی ساختمان و سیستم های حفاظتی و نظارتی  2

  مدیریت 3

  فکس 4

   

 • ايميل ما

  info[at]ipiran.ir

  support[at]ipiran.ir

برای ما بنویسید